Foniatra  Chrypa.com - kompendium wiedzy

Foniatra Chrypa.com - kompendium wiedzy

zapalenie górnych dróg oddechowych

Chrypka groźnym objawem raka krtaniPublished 22 października 2012 By redaktor

Chrypka może być objawem raka krtani

Chrypka to dolegliwość, która dokucza niezwykle często zwłaszcza tym osobom, które w swojej pracy zawodowej są zmuszone do intensywnego posługiwania się głosem. Przewlekła chrypka to najbardziej popularne schorzenie wśród nauczycieli, zwłaszcza tych, którzy nie wypracowali poprawnego sposobu emisji głosu.

Przewlekła chrypka jest objawem, którego nie wolno lekceważyć, może bowiem być oznaką bardzo poważnych schorzeń. Rak krtani miewa początki w nieprawidłowym posługiwaniu się głosem i bardzo często objawia się właśnie poprzez nieustanne drapanie w gardle.

Rak krtani jest chorobą, na którą narażone są osoby zmuszone dużo i często mówić lub śpiewać, ale nie tylko one. Także działanie chemikaliów, przebywanie w środowisku szkodliwym, palenie papierosów oraz picie alkoholu, zwłaszcza wódki, osłabiają kondycję aparatu mowy. Krtań jako narząd niezwykle delikatny, umiejscowiony w górnym odcinku dróg oddechowych jest szczególnie narażony na działanie szkodliwych czynników.

Więcej na temat: zapalenie krtani

Aby kontrolować stan narządów mowy, prawidłowy sposób emisji i zdrowie naszego głosu, warto skorzystać z pomocy foniatry. Foniatria jest dziedziną medycyny, zajmującą się schorzeniami głosu, języka i mowy, a także słuchu jako zmysłem ściśle powiązanym z procesem mówienia. Kontrolom foniatrycznym powinni poddawać się zwłaszcza przedstawiciele zawodów, których narządy mowy są bardziej narażone na uszkodzenie i schorzenia wynikające z nieprawidłowej emisji, na przykład nauczyciele lub śpiewacy. Dlatego też jeżeli mamy do czynienia z przewlekłą chrypką, nie lekceważmy tego objawu, ponieważ konsekwencje zaniedbań mogą być bardzo poważne.

Posted in Chrypa, Krtań Tagged foniatra, foniatria, krtań, przewlekła chrypka, rak krtani, zapalenie krtani

(c)Copyrighted Chrypa.com – kompendium wiedzy, All Rights ReservedDownload from Medicine Wordpress themes Osteoporosis

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net