Masaż tantryczny

Masaż tantryczny

Masaż tantryczny to nadzwyczaj intymne doznanie, jakiemu trudno przedostać się z domowych sypialni do salonów bądź ośrodków SPA.

Tego typu zabieg można bez skrępowania nazwać masażem energetycznym. Nie ze względu na jego dynamizm – bo jest wprost przeciwnie, ale ze względu na transfer energii, jakiego doświadcza się pomiędzy masażystą i masowaną osobą.

Delikatne, miękkie ruchy masującego upraszczają rozprowadzenie energii witalnej po wszystkich siedmiu tzw. czakrach (punktach energetycznych) w ciele człowieka. Uczestniczy w tym relaksująca muzyka, przyjemne aromaty, przyciemnione światło czy pomieszczenie oświetlone tylko światłem świec.

Wyzwól emocje i energię seksualną
Częstokroć w trakcie masażu tantrycznego wyzwalanie są ukrywane emocje. Osoba masowana może odbierać uczucie kolosalnej przyjemności, ale może także chcieć krzyczeć, bądź płakać. Dzieje się tak, dlatego, iż odpowiednio wykonany ten rodzaj masażu jest nadzwyczaj terapeutyczny dla człowieka. Odblokowuje nieznane pokłady siły, poprawiając skutkiem tego całkowity stan zdrowia. Prócz swojego antydepresyjnego oraz rozluźniającego działania, obniża napięcie, ciśnienie krwi, podwyższa odporność organizmu.

Jest to także kategorycznie najintymniejsza ze znanych technik masażu. Opiera się on na tantrycznych i taoistycznych dogmatach energii seksualnej. W krajach zachodnich masaż tantryczny traktowany jest za technikę pozwalającą na osiąganie orgazmu, tymczasem w krajach azjatyckich stanowi kurację zaburzeń seksualnych. Praktykowany całkowicie (tj. z masażem miejsc intymnych) aktywizuje seksualność masowanej osoby.

Aby uskutecznić pełny masaż, pomocne jest duże zaufanie do masażysty. Wszelkie techniki masażu tradycyjnego tj. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie użyje on (bądź ona), dlatego że również na zewnętrznych częściach miejsc intymnych. Gdy masowana osoba nie wykazuje oporu, masażysta może dodatkowo zająć się ich wewnętrznymi częściami.

Masaż tantryczny = masaż erotyczny?
Skutkiem tego pewnego rodzaju łatka, która przypięła się do tego masażu - łatka „masażu miłosnego”. Sporadycznie w fachowych salonach, w których realizuje się masaż klasyczny, drenaż limfatyczny czy nawet tak niezwyczajne techniki jak masaż chustami (lomi-lomi), misami tybetańskimi bądź rosyjski masaż miodem, spotkać można masaż tantryczny. Dla wielu osób masaż ciała skojarzony z masażem miejsc intymnych praktykowany nie przez partnera czy partnerkę, a przez specjalistę, jest chyba jeszcze tabu nie do przełamania. Bo też z drugiej strony, skąd osoba wchodząca do salonu, może mieć pojęcie, czy masażysta ewidentnie nie przekroczy wyznaczonej granicy.

Zbyt wielu z nas opis takiego masażu łączyłby się z budką schowaną dla świata z szyldem „Salon masażu seksualnego”. Niewątpliwie po przejrzeniu paru stron internetowych salonów, które w propozycji mają masaż tantryczny, można swobodnie dojść do wniosku, że koncentruje się on tam po największej części na masażu miejsc intymnych i dostarcza pełnię doznań w tym zakresie.

Szkoda, że technika masażu, która tak nadzwyczaj rozluźnia, przeciwdziałała stresowi i budzi u ludzi nieznane im przedtem pokłady energii, ma trudność z przebiciem się i trafieniem do większej liczby klientów. Być może wystarczyłoby wtajemniczenie do gabinetów masażu tantrycznego bez kontaktu z miejscami intymnymi. Przypuszczalnie zawsze pozostanie on w „szarej strefie” i wiele osób nie przekona o jego dobrotliwych dla ciała i umysłu własnościach.

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net